Régen volt? Hol is volt? – vetélkedő

A Raoul Wallenberg Egyesület vetélkedőt rendez középiskolásoknak

2013 tavaszán a Raoul Wallenberg Egyesület, a Holokauszt Emlékközpont, a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola ismét megrendezi a korábbi években már nagy sikerrel lebonyolított vetélkedőjét “Régen volt? Hol is volt?” címmel a holokauszt történéseiről, az embermentők tevékenységéről, a zsidó-magyar kultúra együttéléséről, embermentő emlékhelyekről Budapesten, illetve a résztvevők lakóhelyén. A jelentkező középiskolás diákok három fordulóban mérik össze tudásukat az említett témakörökben, a verseny során holokauszt-túlélők történeteit is feldolgozzák. Szegeden, Pécsett, Tatabányán, Debrecenben, Miskolcon, Vácott, Győrben és a fővárosban a versenyzők megismerkednek lakóhelyük történeteivel, emlékhelyeivel. Célunk, hogy a holokauszt a magyar történelem, a kollektív emlékezet részévé váljon, hogy az ártatlanul üldözött és megölt emberek és megmentőik emléke fennmaradjon. Idén a versenyen több mint kétszáz diák vesz részt. A vetélkedő rendezői abban bíznak, hogy a fiatalok megismerik a tényeket, az ártatlanul üldözött és megölt magyar zsidók sorsát, s ez elősegíti majd, hogy gondolkodásuk mentes legyen az előítéletektől.

A vetélkedő fővédnökei:

Fónagy János parlamenti államtitkár, (Nemzeti Fejlesztési Minisztérium) és Karin Olofsdotter, Svédország magyarországi nagykövete, fő támogatója a Külügyminisztérium.

A középdöntő helyi támogatói:

Pécs MJV polgármesteri hivatala – köszöntőt mond Dr. Páva Zsolt, a város polgármestere

a PTE BTK és az egyetem Jean Monnet Kiválósági Központja.

A pécsi középdöntőre – dél-dunántúli csapatok részvételével ­ 2013. március 19-én 13 órától kerül sor a PTE BTK-TTK kari tanácstermében. (Pécs, Ifjúság ú. 6.)

Sajtóanyag – részletek…

“A Régen volt? Hol is volt?” c. országos vetélkedő hivatalos programja itt tekinthető meg !